På vej mod en mere menneskelig, autentisk og ansvarlig turisme

HomeExchange-fællesskabet har nu over 100.000 aktive og engagerede medlemmer i 133 lande. Mere end 100.000 af jer har valgt boligbytte som en måde at holde ferie på en anderledes, mere menneskelig og autentisk måde. Fællesskabet vokser, og det samme gør denne måde at rejse på: I gennemsnit gennemføres der et boligbytte hvert andet minut på HomeExchange.

Log ind på HomeExchange

Ved at have det årlige medlemskab er du medlem af HomeExchange fællesskabet - et fællesskab forenet af stærke værdier om deling, omsorg og respekt, hvilket er grundlaget for ethvert boligbytte. Og det er takket være jer, vores medlemmer, at vi kan være stolte af den vækst, vi har opnået.

Vi bestræber os på at give disse værdier videre til alle vores nye medlemmer, så vi kan fortsætte med at vokse og tilbyde dig flere muligheder, samtidig med at vi bevarer den tillid, der eksisterer i fællesskabet. Det er med dette i tankerne, at vi er vokset og har arbejdet hen imod vores vision for fremtiden for HomeExchange.

Opdag vores forskellige mål, og hvad vi har sat i værk for at sætte vores medlemmer i centrum af det, vi gør.


Fortsat at forbedre kvaliteten af vores HomeExchange hjemmeside for at gøre det nemmere for alle at finde udvekslinger

Kun kvalificerede boliger på hjemmesiden

Sidste år satte vi de ukvalificerede boliger offline for at gøre det nemmere for dig at finde udvekslinger. Det betyder, at de 403.522 boliger, der er mindre end 80 % færdiggjorte, er blevet sat offline, hvilket betyder, at de ikke vises i søgeresultaterne. På denne måde vil du kun have kvalificerede boliger, der vises i dine søgeresultater, og forhåbentlig gør dette din søgeoplevelse nemmere!

Kun aktive konti på hjemmesiden - er på vej

Vi har også besluttet snart at fjerne konti for personer, der har været inaktive i mere end 2 år. Igen ønskede vi at gøre dette for at gøre din oplevelse af at søge efter et boligbytte bedre -  ved at undgå, at dine forhåbningerne bliver for store og at du aldrig får noget svar. Dette vil også give mere dynamik til fællesskabet - ved kun at beholde engagerede, aktive mennesker, uanset om de allerede er medlemmer eller på vej til at blive medlemmer!

Kig efter dit næste boligbytte

Fortsat at valorisere vores loyale medlemmer, som har fulgt os gennem årene.

Som du måske ved, takker vi hos HomeExchange vores medlemmer for deres loyalitet med en lille rabat og nogle GuestPoints, når de fornyer deres medlemskab. Men vi ønskede at gå èt skridt videre, så vi er glade for at dele den næste funktion med dig!

Nyt loyalitetsbadge

our-vision-for-the-future-at-HomeExchange

Som medlem af HomeExchange vil du nu modtage et badge fra dit første år med medlemskab. Og for hvert år, du fortløbende fornyer dit medlemskab inden udløbsdatoen og bliver en mere erfaren boligbytter, udvikler dit badge sig med dig, hvilket afspejler det antal år, du i træk har været medlem. Dette badge vil være synligt i søgeresultaterne og på din boligpræsentation og profil, så du stolt kan vise, at du er medlem af HomeExchange fællesskabet. Sørg for, at du har aktiveret din automatiske fornyelse her for at sikre, at du ikke mister dit badge!

Lær mere om dit badge her.

Opdag dit badge

Velkommen og tak til nye medlemmer, der slutter sig til os for at ændre fremtidens rejser

Som ikke-medlem af HomeExchange har du flere begrænsninger på, hvad du kan gøre på webstedet. Vi ville gerne takke nye medlemmer, der slutter sig til os ved at tage det årlige medlemskab med at låse op for disse begrænsninger for at give flere boligbytte muligheder.

Lås op for ubegrænsede anmodninger - er på vej

our-vision-for-the-future-at-HomeExchange

Som medlem af HomeExchange vil du kunne sende et ubegrænset antal forespørgsler, når du vil, i modsætning til de begrænsede 5 forespørgsler om dagen, du kan sende, når du ikke er medlem. At have denne frihed giver dig selvfølgelig større chancer for at finde en udveksling!

Lås op for kommenterende anmeldelser

g som medlem kan du også se de kommentarer på medlemmernes profiler, som ellers ikke ville være synlige for dig. Anmeldelser er en meget værdifuld måde at øge tilliden i fællesskabet på og hjælpe nytilkomne til bedre at forstå værdierne og den bedste praksis for boligbytte.

Bliv medlem

Selvfølgelig er disse blot nogle af de mange andre nye funktioner, vi arbejder på samtidigt, såsom at anvende nye funktioner, automatisk bekræftelse af alle nye medlemmer, hjemme moderationer og meget mere! HomeExchange teamet er meget motiveret af denne vision, vi har fundet frem til sammen, og vi kan ikke vente med fortsat at arbejde på den og dele mere information med dig snart.

Log ind på HomeExchange